Tööõigus

Küsimus: Kuidas arvutada normtunde, kui töötaja viibis vahepeal isapuhkusel?06.02.2017

Tere,
On tekkinud küsimus normtundide arvutamise osas. Näiteks jaanuaris 2017 on 176 normtundi. Inimene viibis isapuhkusel 9 tööpäeva, kuid see inimene töötab graafiku alusel 3 tööl -3 vaba, vahetused on 10 tunnised. Seega tema tööpäevad olid 2-3-4.jaan, 8-9-10.jaan, 14-15-16.jaan. Sisuliselt inimest ei olnud tööl 2 kuni 16.jaan.
Kas normtundide arvutamiseks:
1) peab maha lahutama 176 tunnist iga tööpäeva (E-R) eest 8 tundi (ehk siis 8 x 11 tp = 88 tundi)?
2) või peab maha lahutama 8 tundi nende isapuhkusepäevade eest, mis sattuvad tööpäevale - ehk 2,3,4,9,10,16 jaan (8 X 6 tp =48 tundi)?
3) või peab maha lahutama see tundide arv, mis inimene oleks pidanud graafiku järgi töötama, ehk siis 10 x 9 tp = 90 tundi?

Ette tänades

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Isapuhkust antakse töötaja tööpäevades. Kui isapuhkust planeeriti töötaja graafikujärgsetel tööpäevadel, väheneb kalendaarne tööaeg graafikusse jäävate töötundide võrra. Ehk kui töötaja võttis isapuhkust oma tööpäevadel kokku üheksa päeva ning tema tööpäeva pikkuseks on 10 tundi, siis väheneb tema kalendaarne tööaeg 9 x 10 = 90 tunni võrra.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30.