Tööõigus

Küsimus: Olen rase, kas pärast katseaega võib minuga lepingu lõpetada?15.09.2011

Tere.
Töötan kaupluses kassapidaja-saalitöötajana. Katseaeg saab mul läbi septembri lõpus aga olen lapseootel.
Kas nad saavad mulle peale katseaega öelda, et nad ei vaja mind?
Või on mul õigus sinna jääda?
Ette tänades

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tööandja ei või töölepingut üles öelda põhjusel, et töötaja on rase. Samas rasedus iseenesest ei välista töölepingu ülesütlemist katseaja eesmärgi täitmatajätmise korral. Tööandjal lasub ülesütlemise korral põhjendamiskohustus, et katseaja eesmärk jäi täitmata. Selleks peab eesmärk olema eelnevalt püstitatud.
Ilusat lapseooteaega soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu