Tööõigus

Küsimus: Kas 23. veebruaril lõppeva töövahetuse pikkust arvestatakse ka 3 tunni võrra lühemaks?09.02.2017

Tere!
Töötan summeeritud tööajaga graafiku alusel 12 h vahetustes ning töö hõlmab ka töötamist öösiti (tööaeg kell 20.00-8.00). Küsimus seoses veebruarikuu normtundide arvestusega - kui töötaja on tööl 22. veebruar öövahetuses ehk tema vahetus lõppeb 23. veebruari hommikul kell 8.00, siis kas õiged kuu normtunnid on 149 (ehk lühendatakse samuti 3h võrra) või siiski 152 kuna seda arvestatakse vahetuse algamise päeva järgi?

Ette tänades

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere

Kui töötaja töövahetus langeb lühendatud tööpäevale ehk antud juhul 23. veebruarile, siis on tema kalendaarne tööaeg kolme tunni võrra lühem. See ei mängi rolli, kas vahetus algab või lõppeb lühendatud tööpäeval.

Lühendatud tööpäeva kohta saate täiendavalt lugeda Tööinspektsiooni töö- ja puhkeaja brošüürist, siit: https://issuu.com/tooinspektsioon/docs/ti_too_ja_puhkeaeg_est_2016_web.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).