Tööõigus

Küsimus: Kas saan võtta oma puhkuse töölepingu lõpetamise etteteatamise tähtajani?15.02.2017

Tere,
Soovin töölt lahkuda (pole katseaeg), aga tahan olla ka oma puhkuse ära. Nimelt esitaksin lahkumisavalduse 20 veebruar ja viimaseks tööpäevaks olekski siis 20 märts. Kuid mu puhkus on 5-19 märts, kas tööandjal on õigus see puhkus tühistada vms?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Puhkust tuleb kasutada vastavalt puhkuste ajakavale või kokkuleppele. See tähendab, et kui Teil on kokkulepitud puhkus 5.-19. märts, on Teil õigus sel ajal puhkusele jääda.

Kindlasti tasub arvestada, et põhipuhkust teenib töötatud aja eest. See tähendab, et 2017. aasta eest teenite Te alla 7 kalendripäeva põhipuhkust. Kui kasutate enne töösuhte lõppu ära enam, kui olete välja teeninud, on tööandjal õigus pidada Teie n-ö lõpparvest kinni tasu väljatöötamata põhipuhkuse eest.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).