Tööõigus

Küsimus: Kas normeerija peab olema läbinud vastavad kursused?09.03.2017

Kas normeerija peab olema läbinud vastavad kursused? Kui normeerija tuleb töölist normeerima, kas ta peab töölist sellest teavitama ja olema töölisega nii kaua kuni ta selle töö lõpetab?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Kehtivad seadused normeerija haridusnõudeid ei kehtesta. Tööandja otsustab, kelle ta võtab normeerijana tööle ning mis tingimustel (sh haridustase). Kui töötajal normeerija tööülesannete täitmiseks vajalikud oskused puuduvad, peab väljaõppe korraldama tööandja (koolitama ise või saatma koolitusele).

Seda, mil viisil tööd korraldatakse, on tööandja otsustada. Seadused seda ei reguleeri. Antud juhul tuleks normeerijat puudutavad küsimused esitada tööandjale, kes tööd korraldab.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).