Tööõigus

Küsimus: Kuidas mõjutab see töötaja puhkuse arvestust, kui ta naaseb haiguslehelt alles aprillis?14.03.2017

Tere !
Töötaja jäi haiguslehele 2016 aasta novembri lõpust ning on veel siiamaani haiguslehel. Töötaja teavitas, et naaseb tööle alates aprillist 2017. Kuidas on töötaja puhkamisega 2017. aastal, kuidas peaks seda arvestama? Kas saab põhipuhkust välja võtta ikkagi 28 kalendripäeva?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Töölepingu seaduse § 68 lg 2 kohaselt arvestatakse põhipuhkuse andmise õiguse aluseks oleva aja hulka lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg (välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppel antud tasustamata puhkuse aeg), töötajate esindamise aeg ning muu aeg, milles pooled on kokku leppinud.

See tähendab, et töötaja teenib põhipuhkust ka haiguslehel viibides. 2017. aastal on tal õigus puhkusele täies mahus.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).