Tööõigus

Küsimus: Kuidas saab vormistada töötaja algatusel töölepingu lõpetamise, kui ta on haiguslehel?16.03.2017

Tere!
Töötaja on olnud haiguslehel alates novembrist 2016 ning on siiamaani. Tuli aga tööandja juurde avalusega, et soovib töölepingu lõpetada. Kas TL lõpetamisel töötaja poolt jätkub töötaja haigusleht? Või peaks ta haiguslehe lõpetama ja siis saab ka TL lõpetada?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Kehtiv töölepingu seadus ei keela töösuhte lõpetamist ega ülesütlemist haiguslehe ajal. Kui töötaja teeb haiguslehe ajal ülesütlemisavalduse, lõppeb töösuhe avalduses märgitud kuupäeval.

Töösuhte lõpp haiguslehte ei katkesta. Kui töösuhe on läbi ja mingi hetk pärast seda lõppeb ka haigusleht, peab töötaja (selleks ajaks endist) tööandjat haiguslehe lõppemisest teavitama. Kuigi töösuhe on lõppenud, peab tööandja sellegipoolest lõppenud haiguslehe Haigekassale edastama.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).