Tööõigus

Küsimus: Kas mul on õigus nõuda kompensatsiooni aja eest kus ma pidin istuma töötuna kodus saamata töötasu?17.03.2017

Kas mul on õigus nõuda kompensatsiooni aja eest kus ma pidin istuma töötuna kodus saamata töötasu? Tööd tegin novembris ja osaliselt detsembris (väidetavalt lepinguga, mida ma näinud ei ole). Süü on selles osas ainuisikuliselt tööandjal. Avalduse olen ära saatnud töövaidluskomisjonile.

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Töölepingu seaduse § 28 lg 2 kohaselt peab tööandja kindlustama töötaja tööga ning maksma töötasu kokkulepitud tingimustel ja ajal.

Kui tööandja pole andnud kokkulepitud tööd töö tegemiseks valmis olevale töötajale, siis tuleb töölepingu seaduse § 35 alusel töötajale maksta keskmist töötasu selle aja eest.

Seega kui Teil oli kehtiv töösuhe, olite töö tegemiseks valmis, kuid tööandja tööd ei andnud, on Teil õigus nõuda selle aja eest keskmist töötasu.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).