Tööõigus

Küsimus: Kas frantsiisi alla müüdavas müügipunktis sõlmitakse seal tööle hakkavate inimestega uus tööleping?31.03.2017

Tere!
Kui ettevõte üks müügipunkt müüakse frantsiisi. Kas frantsiisi all olevas ettevõtes tööle hakkavate inimestega sõlmitakse ka uus tööleping?
Mis juhtub kui töötaja ei ole lepingu tingimustega nõus?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere

Selle vähese info põhjal eeldan, et tegemist on üleminekuga töölepingu seaduse mõttes.

Töölepingu seaduse ja võlaõigusseaduse alusel läheb ettevõte üle mis tahes õiguslikul alusel, mille raames lähevad üleandjalt omandajale üle ettevõtte majandamisega seotud ja selle majandamist teenivad asjad, õigused ja kohustused, muu hulgas ka ettevõttega seotud lepingud.

Töölepingu seaduse § 112 lg 1 sätestab, et ettevõtte üleminekul lähevad töölepingud muutumatul kujul üle ettevõtte omandajale. See tähendab, et üleminek ei saa olla töösuhte lõppemise või ühepoolse muutmise aluseks. Kui tööandja soovib töölepingut muuta, siis saab seda teha üksnes töötajaga kokkuleppel.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).