Tööõigus

Küsimus: Kui on tähtajaline leping ja puhkusepäevad ette määratud, kas siis minuga toimitakse õigesti, et võetakse kolm päeva ära?05.04.2017

Töölepingus on kirjas, et puhkus kestab 35 päeva. Mul on tähtajaline leping 14.07.2016-30.06.2017. Võtsin välja töövõimetuspensionäri puhkuse 7 päeva, siis jääb järele 28 päeva. Nüüd öeldakse mulle, et saan puhkust töötatud aja eest 25 päeva, see tähendab, et tehakse puhkusearvestus 14.07.2016-31.12.2016 ja 01.01.2017-30.06.2017. Kui on tähtajaline leping ja puhkusepäevad ära märgitud, kas siis minuga toimitakse õigesti, et võetakse kolm päeva ära?
lugupidamisega

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Puhkust tuleb kasutada vastavalt kokkuleppele - kui puhkus on kinnitatud ajakavas, siis vastavalt ajakavale; kui puhkus on planeeritud kokkuleppel või avalduse alusel, siis vastavalt kokkuleppele/avaldusele.

Arvesta tuleb sellega, et kui töötaja puhkab enam kui ta on välja teeninud, on tööandjal õigus töötaja n-ö lõpparvest väljateenimata puhkuse eest puhkusetasu kinni pidada. Pooled võivad kokku leppida, et puhkust kasutatakse vastavalt sellele, kui palju töötaja puhkust välja teenib. Kuid kui töötaja soovib puhkust kasutada täies mahus (seadusest tulenev õigus) vastavalt kinnitatud ajakavale/avaldusele/kokkuleppele, ei saa tööandja puhkuse andmisest keelduda. Töösuhte lõppedes saab tööandja lõpparvest kinnipidamise teha.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).