Tööõigus

Küsimus: Kas see on õige, et koolituspäevade töötasuks ongi meile korraldatud ööbimine ja toitlustus?10.04.2017

Töötame graafiku alusel. Tööandja on seoses uue projektiga korraldamas 2-päevast koolitust, mis on kohustuslik ja töö seisukohast hädavajalik. On korraldatud ööbimine ja (osaliselt) toitlustus. Küsisime projektijuhilt, kas koolituspäevade eest töötasu makstakse ja saime vastuseks, et meie palgaks ongi juba see, et meile on korraldatud ööbimine/toitlustus/koolituse ruumid ja lektorid ning töötasu pole ette nähtud.
Kas see on seaduslik?
Lugupidamisega

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere

Tööandja otsustatud ja korraldatud koolituse puhul on tegemist tööandja antud ülesannete täitmisega ning tööandja peab koolituse aja eest maksma töötajale keskmist tööpäevatasu ja hüvitama kõik koolitusega seotud kulud (töölepingu seadus § 28 lg 2 p 5).

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).