Tööõigus

Küsimus: Õpetaja ületunnid26.09.2011

Tere!
Olen lasteaias õpetaja. Soovin teada, et kas tööandja peab maksma asenduste (ületunnitöö) eest 1,5 kordset tasu. Nimelt olen täiskohaga tööl ja minu paariline (teine õpetaja on ka täiskohaga tööl) läheb 2 nädalaks õppepuhkusele. Sellel ajal asendan mina teda töös. Töötan enda normtunnid täis pluss siis veel teen 6 tundi paarilise eest. Lepingus on kirjas, et saan 1,5 kordset tasu, aga veel on märgitud, et ma töötan 6 tunni asemel 4 tundi ehk siis 4*1,5=6 tundi ja mulle makstakse lepingu järgi 4 tunni eest ja 1,5 kordset tasu, kuigi töötan 6 tundi! Kas mul on õigus nõuda kogu 6 tunni eest 1,5 kordset tasu?

Ette tänades,
K

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie probleemi püstitusest saan aru, et lepingujärgselt olete Teie võtnud kohustuse teha 4 ületundi ja tööandja kohustub selle eest maksma seadusega ettenähtud määras 1,5-kordset tasu? Kõik oleks justkui korras? Kui Te teete omal initsiatiivil veel 2 lisatundi juurde, mida tööandjaga kokku leppinud ei ole, siis puudub õigus selle eest tasu nõuda.
Kahepoolset lepingutäitmist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu