Tööõigus

Küsimus: Kuidas käituda töötajaga kui kahe majaga korteriühistu peab uuel aastal lõppema, samas oleks edasi tööd mõlema maja juures?05.06.2017

Tere!
Hetkel KÜ kahe majaga (eraldi kinnistud), kus põhikohaga majahoidja. 2018 a. majad lahutatakse seaduse järgi kaheks eraldi ühistuks, kuna nad ei avaldanud oma soovi ise jaguneda. Majahoidja võiks jätkata tööd mõlemas ühistus osalise tööajaga.
Kuidas käituda töötajaga jagunemise puhul? Kas tuleb teha koondamine ja siis uutes ühistutes tööle vormistada?
Lugupidamisega

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Kui korterühistu jaguneb kaheks eraldi ühistuks, siis muutuvad ka kokkulepitud töötingimused. Esimene võimalus on leppida töötajaga kokku töölepingu muudatuses (tööandja nime ja rekvisiitide muutus ning täistööajalt osalise tööajaga töötamiseks) ning lasta sõlmida ka teisel ühistul töötajaga osalise tööajaga tööleping. Kui aga töötaja pole uute tingimustega nõus, tuleb tõesti kõne alla koondamine.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).