Tööõigus

Küsimus: Vargus tööpostil, kas töötaja vastutab?27.09.2011

Tere! Kui teenindaja on kliendi nõustamisega hõivatud ning samal ajal varastab keegi eemalt midagi, see jääb teenindajale märkamata, kas tööandjal on õigus kahjutasu teenindjajalt välja nõuda?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Reeglina sellist õigust ei ole. Töötaja kompenseerib varastatud kauba juhul, kui töölepingus, ametikirjelduses või mõnes muus ettevõtet reguleerivas dokumendis on see kirjalikult fikseeritud.
Loomulikult peate olema sellega tutvunud, mida tõestab allkiri.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu