Tööõigus

Küsimus: Kas ma saan pöörduda töövaidluskomisjoni?27.09.2011

Tere
Lõpetasin töötajaga töölepingu, kuna ta ei vastanud kvalifikatsiooninõuetele ja teenistusliku järelevalve läbiviimise tulemusena tehti mulle selline ettekirjutus. See ei meeldinud minu tööandjale ja ta lõpetas minuga töölepingu päevapealt TLS § 88 lõige 1 punktide 5 ja 7 alusel (usalduse kaotus ja tööandjale kahju tekitamise oht). Mingit kompensatsiooni ma ei saanud. Töötaja, kelle töölepingu lõpetasin, läks asjaga töövaidluskomisjoni. Esimesel istungil (kus ka mina viibisin), muutis ta oma nõudmist. Teisele istungile ma enam ei pääsenud, sest vahepeal oli minu tööleping lõpetatud. Teisel istungil oli tööandja töötaja rahaliste nõudmistega nõus ja selle tulemusena olin mina põhjustanud tööandjale materiaalse kahju. Kas mul on mingi võimalus saada abi töövaidluskomisjonist? Kuidas ma peaksin edasi tegutsema?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Esmapilgul tundub, et oleks abi, kuid teadmata täpseid asjaolusid (milline oli ettekirjutus, tähtaeg jms.), on raske Teile antud portaalis nõu anda.
Soovitan pöörduda tööõigusalasele konsultatsioonile, võttes kaasa kõik asjakohased materjalid.

Tegusaid ettevõtmisi ning õiglaseid lahendeid.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu