Tööõigus

Küsimus: Kas mul on õigus saada tulumaksuvaba miinimumi koondamisrahadest ja puhkuse rahast?07.09.2017

Tere. Töötasin lasteaias õpetajana, kus toimus koondamine. Sain kätte oma puhkuseraha ja ühe kuu koondamistasu. Kummastki ei olnud maha arvestatud tulumaksuvaba miinimumi. Käisin raamatupidaja käest küsimas, kuid sain vastuse, et seda arvestatakse kuidas kunagi. Ma ei saa aru, mis vastus see oli ja kas mul on õigus saada tulumaksuvaba miinimumi koondamisrahadest ja puhkuse rahast?

Tänan.

Vastus: Kaire Saarep, Ennetusosakonna juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Lugupeetud pöörduja

Tulumaksuseaduse § 23 p 2 kohaselt on maksuvaba tulu 2017. aastal 2160 eurot, s.o 180 eurot kuus. Maksuvaba tulu arvestatakse üks kord kuus. Nt kui töötajale on samal kuul makstud töötasu, millelt on arvestatud maksuvaba tulu, siis teistelt tasudelt maksuvaba tulu enam ei arvestata.

Lisaküsimused maksuvaba tulu ja maksude kohta on võimalik esitada Maksu- ja Tolliametile e-kirja teel emta@emta.ee või telefoni teel 880 0811