Tööõigus

Küsimus: Kas õpetajal oleks mõistlik puhkus enne dekreeti välja võtta?07.11.2017

Tere, töötan täiskoormusega õpetajana tähtajatu töölepinguga. Sünnitustähtaeg on 30. juuni 2018, dekreeti 30 päeva enne sünnitustähtaega. Puhkus ettenähtud suvel 56 kalendripäeva. Kas mul oleks mõistlik puhkus enne dekreeti välja võtta?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Kui võtate kogu puhkuse enne rasedus- ja sünnituspuhkust välja, peate arvestama, et kasutate puhkust rohkem kui välja teenite ja jääte tööandjale n-ö võlgu selle. See tähendab seda, et töösuhte lõppemisel peate enamkasutatud puhkuse eest saadud puhkusetasu tööandjale tagasi maksma. Seega Teie enda otsustada - kas puhkate kogu puhkuse ära ja jääte tööandjale võlgu või kasutate tööandjaga kokkuleppel osa puhkusest, mille reaalselt sel aastal välja teenite ning võlga ei teki.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).