Tööõigus

Küsimus: Mis õigused mul on takistamaks, kui üks kolleeg pressib mulle külla?13.11.2017

Tere!
Kolleeg avaldab juba pikemat aega survet, et tahab mulle külla tulla, ütleb, et tuleb ja kõik. Mis õigused on mul selle takistamiseks?

Vastus: Kaire Saarep, Ennetusosakonna juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Lugupeetud pöörduja

Igaühe kodu on põhiseaduse § 33 kohaselt puutumatu. See tähendab seda, et kellegi eluruumi ei tohi ilma eluruumi valdaja nõusolekuta siseneda (v.a seaduses sätestatud juhud, nt kriminaalmenetluse käigus). Kuna Teie külastamiseks Teie kodus on kolleegil tarvis Teie luba, siis olukorras, kus Teil puudub soov, et kolleeg Teid külastaks, tuleb anda eitav vastus. Kuna kolleegi külla kutsumine või vastupidi selle keelamine, on Teie enda otsus, siis tuleb oma otsusest teada anda selgelt ja arusaadavalt. Selge ning eitava vastuse andmine on Teie õigus takistamaks kolleegil Teid külastamast.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).