Tööõigus

Küsimus: Kas mul on õigus rahalisele hüvitisele seoses 2018.aasta puhkusega, kui jään dekreetpuhkusele?19.12.2017

Tere,

Jään alates 02.01.2018 dekreetpuhkusele. Enne dekreetpuhkusele siirdumist ma puhkust välja ei ole võtnud, kuna 2017.aastal puhkasin juulis väljateenitud puhkuse 28 päeva. Kas mul on õigus rahalisele hüvitisele seoses 2018.aasta puhkusega?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Töölepingu seaduse § 70 lg 3 kohaselt on kokkulepe puhkuse hüvitamiseks raha või muude hüvedega töölepingu kestuse ajal tühine. See tähendab, et tööandja ei pea ega ka tohi 2018. aasta puhkust Teile rahas hüvitada vaid puhkuse saate ära kasutada tööle naasmisel. Kui Te tööle ei naase ja töösuhe lõppeb, aga puhkus jääb kasutamata, hüvitatakse kasutamata jäänud puhkus rahas.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).