Tööõigus

Küsimus: Kas minu töönädala pikkuseks jääb ikkagi 20 tundi, kui töötan osalise koormusega ja minu vabale päevale jääb riigipüha?02.02.2018

Tere,
töötan osalise tööajaga, 20 tundi nädalas, kuupalk /tööpäevad kolmap.- reede.
Kui riigipüha langeb minu vabale päevale, näit. esmaspäevale - kas minu töönädala pikkuseks jääb ikkagi 20 tundi?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Kui Teil on kokkulepe konkreetsetes tööpäevades ning need ajas ei muutu, siis arvestatakse Teie kalendaarset tööaega just nende päevade järgi (antud juhul K-R). See tähendab seda, et muudele päevadele (L-T) langevad riigipühad Teie kalendaarset tööaega ei vähenda.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).