Tööõigus

Küsimus: Tööstaaži arvestamine ema- ja tütarfirmas töötamisel11.10.2011

Tere!
Kas pidev tööstaaž katkeb, kui tütarfirmast minna emafirmasse tööle? Asusin tööle 2007. aastal tütarfirmasse, 2008. aastal omanike soovil kirjutasin lahkumisavalduse, TL lõpetati ja samal päeval sõlmiti uus TL emafirmaga (kuna majanduslik olukord oli seal parem). Samamoodi vahetasin lepingut 2010. aastal, läksin tagasi tütarfirmasse, kuna omanikud soovisid. Nüüd viis aastat hiljem, sain koondamisteate. Kas pidev tööstaaž on mul alates 2010. või 2007. aastast?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

TLS § 112 reguleerib tööandjate kohustusi ettevõtte üleminekul. Teie küsimusest loen välja, et tegemist ei ole ettevõtte üleminekuga (ühinemine, jagunemine, müümine) vaid tööle asumisega teise firmasse. Sellisel juhul ei tohiks omada tähtsust asjaolu, et omanikuks võisid olla samad eraisikud. Seega kahtlustan, et Teie tööstaaž tööandja juures on alates 2010. aastast. Igaks juhuks soovitan siiski pöörduda tasuta tööinspektori vastuvõtule, võttes kaasa kõik töökohavahetustega seotud dokumendid ja andmed oma tööandjate kohta.
Juhtumi edukat lahendust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu