Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja on kohustatud maksma vähemalt miinimumtasu, kui ei ole tööd ja istun kodus?20.02.2018

Tere. Hetkel ma pole tööl käinud kaks nädalat, sest firmal pole hetkel tööd pakkuda. Kas firma on kohustatud Eesti Vabariigi seaduste kohaselt maksma vähemalt miinimumtasu?
Suurima lugupidamisega Töötu Tööline

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Töölepingu seadus § 35 sätestab, et tööandja peab töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd, ei ole teinud töö tegemiseks vajalikku toimingut või on muul viisil töö vastuvõtmisega viivitanud, välja arvatud juhul, kui töö andmata jätmise on põhjustanud töötaja süü.

Seega kui Te ei kasuta puhkust või ei viibi muul seaduslikul alusel kodus (nt töövõimetus) ning olete töö tegemiseks valmis, on tööandjal kohustus selle aja eest maksta keskmist töötasu.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).