Tööõigus

Küsimus: Kas pausid lähevad tööaja sisse või mitte?11.10.2011

Tere!
Kas tööajal olevad pausid (välja arvatud lõunapaus) lähevad tööaja sisse või mitte?
Meil algab töö 7.00 ja lõppeb 15.45 ning selle vahel on 30 minutit lõunapausi.

aitäh

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Lähtudes ainult TLS § 47 lg 2, ei lähe tööpäevasisesed vaheajad tööpäeva sisse. Sama § 47 lg 1 annab võimaluse tööandjaga kokku leppida täiendava 15-minutilise vaheaja ärajätmiseks.
Teadmata Teie ametit, on võimatu anda lõplikku tõde kuulutavat vastust, sest sõltuvalt ametist, võib siis olla veel teisigi regulatsioone, mis minu eelneva jutu ümber lükkab.
Täpsemat küsimuse sõnastamist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu