Tööõigus

Küsimus: Kas saan võtta õppepuhkust nii, et nädalavahetused jääksid välja, ehk siis E-R ja siis jälle E-R?06.03.2018

Tere! Õppepuhkust võib võtta ka osade kaupa. Aga kui on soov viibida õppepuhkusel 3 nädalat järjest, kas võin võtta õppepuhkust esmaspäevast reedeni, laupäeva ja pühapäeva jätan välja ja siis jälle esmaspäevast reedeni?
Ja teine küsimus: kui õppepuhkuse sisse jääb riigipüha, kas see makstakse mulle ka välja või arvestatakse õppepuhkuse perioodist välja?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Täpselt nii nagu kirja ise alustate. Õppepuhkust saab võtta osade kaupa, see tähendab, et õppepuhkust saab võtta ka näiteks E-R perioodidena. Õppepuhkust kasutatakse kalendripäevades, st ka nädalavahetustel ja riigipühadel. Seega kui õppepuhkuse päev langeb riigipühale, siis on tegemist õppepuhkusepäevaga ning tööandja peab selle puhkusetasuga hüvitama.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).