Tööõigus

Küsimus: Kas Tööinspektsioon midagi ette võtab, et kohustada riigiasutusi vahetama välja erialase hariduseta töötajaid?07.03.2018

Tere,
Olen märganud, et paljudes kohtades (eriti KOV-ides) on ametis/töötavad mingi keskharidusega või ilma erihariduseta inimesed, kuigi tööturul registreeritud töötuna haritud inimesed. Kas teie asutus midagi ette võtab, et kohustada ettevõtteid, riigiasutusi vahetama välja neid töötajaid kellel puudub vastava eriala/valdkonna haridus?
Näiteks ehituslubasid väljastab siseakadeemia lõpetanu või elektrikuna töötab IT spetsialist jne...!

Tänud

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere!

Tööinspektsiooni põhiülesanneteks on töökeskkonnapoliitika elluviimine, riiklik järelevalve töötervishoidu, tööohutust ja töösuhteid sätestavate õigusaktide nõuete töökeskkonnas täitmise üle, üldsuse, töötajate ja tööandjate teavitamine töökeskkonna ohtudest ning töövaidluste lahendamine kohtueelses töövaidlusorganis.

Tööinspektsioon ei vii läbi järelevalvet kohaliku omavalitsuse töötajate, ametnike jm teenistujate haridusnõuete üle.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).