Tööõigus

Küsimus: Koondamishüvitise arvestamine13.10.2011

Kui tööleping lõpetati seoses koondamisega 30.09.2011 (töötasin terve septembri, septembri viimasel päeval maksti septembri kuu töötasu), siis kas ma saan õigesti aru, et koondamishüvitise aluseks on kolmele töötamise kuule eelnenud üheksal kuul makstud tasude summa, ehk siis oktoober 2010 kuni juuni 2011. Proobleem selles, et minu koondamishüvitise arvestuse aluseks võetud kuud september 2010 kuni mai 2011 - kas nii on ôige?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie küsimus puudutab rohkem raamatupidamise valdkonda, kuid võin kinnitada, et Teie koondamishüvitis on arvutatud õige metoodika järgi.
Erialaspetsiifilise vastuse saate loodetavasti www.rmp.ee lehelt.
Soovin Teile edukaid uue töökoha otsinguid.

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu