Tööõigus

Küsimus: Kui töötan 8 või 10 tundi üksinda apteegis, kas mul on õigus panna apteek kinni 30 min ja süüa?26.04.2018

Kui mina töötan 8 või 10 tundi üksinda apteegis, kas mul on õigus panna apteek kinni 30 min ja süüa? Kui mul on vaja WC-sse minna (see on meil tagaruumis), kas ma võin ka apteegi kinni panna? Kas ukse peale pean ka midagi kirjutama?

Vastus: Anni Raigna, Tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Tere

Pauside kasutamine peaks olema reguleeritud tööandjapoolse töökorraldusega. Sh peaksid olema reeglid selle kohta, mis saab siis, kui töökohalt lahkute. Seega see on küsimus, mille peaksite tööandjale esitama.

Mis puudutab lõunapausi, siis töötaja peab saama hiljemalt kuue tunni töötamise järel vähemalt 30 minutit vaba aega (vaheaeg). Kui töötaja ei saa töö iseloomu tõttu töökohalt puhkamiseks ja einestamiseks lahkuda, peab tööandja tagama võimaluse puhata ja einestada töökohal. Igal juhul peab/peavad töötajale puhkepaus(id) olema tagatud.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).