Tööõigus

Küsimus: Kas ema matuste puhul kehtib ka lisatöökohas sama seadus, et kolm vaba päeva ja kas ka tervisepäeva saab võtta?03.05.2018

Tere!
Mul on põhitöökoht ja õhtuti koristusfirmas ametlik lisatöö. Kas ema matuste puhul kehtib lisatöökohast sama seadus, et kolm vaba päeva ja kas ka tervisepäeva saab võtta?
Põhitöökohast on kõik selge.

Aitäh,

Vastus: Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister, http://barrister.ee/

Seadus seda ei reguleeri. Tavaliselt reguleeritakse sellised küsimused töökorralduse reeglites või kollektiivlepingutes. Kui kohas, kus töötate koristajana, ei ole kollektiivlepingut ega töökorralduse reegleid, peate lihtsalt paluma tööandjat, et ta võimaldaks Teile kas tasustatud või tasustamata puhkusepäevi.