Tööõigus

Küsimus: Kas nii tohib, et saadetakse suvepuhkuse arvelt puhkusele ja makstakse puhkuseraha, suvel aga puhkuseraha enam ei saa?15.05.2018

Tere
Mu ülemus saatis meili teel teate tehase meistrile, et saadab firmast 5 inimest puhkusele kuna tehases pole neile inimestele tööd. Probleem on selles, et ta teeb seda kollektiivse suvepuhkuse arvelt. Maksab suvepuhkuse rahad hetkel välja ja suvel on küll puhkus aga puhkuserahasi enam pole. Kas tema käitumine on lubatud ja õige?
Minuga isiklikult ta ei ole suhelnud ega minu arvamust küsinud kas ma sooviksin praegu puhkusele jääda.

Vastus: Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister, http://barrister.ee/

Siin on nüüd mitu probleemi läbisegi.

Esiteks: Tööandja peab koostama puhkuste ajakava märtsikuu lõpuks. Puhkuste ajakava on lubatud muuta ainult tööandja ja töötaja kokkuleppel. Kui tööandja ei ole puhkuste ajakava koostanud, siis võib töötaja minna puhkusele temale sobival ajal, teatades sellest kirjalikult 14 päeva ette.

Teiseks: Puhkuseraha all mõtlete ilmselt töötasu, mida makstakse ka puhkuse ajal. Ükskõik millal vormistatakse puhkus, see tasu tuleb töötajale ikka maksta. Tööandjal ei ole õigust saata töötajaid palgata puhkusele.