Tööõigus

Küsimus: Kas tööl oldud päeval tohib avada haiguslehe, või peaks seda muutma?16.05.2018

Tere
Töötan valvetega. Lõpetasin hommikul 24 tunnise valve ja seoses haigestumisega avati haigusleht samal päeval peale valvet. Kas oleks vaja haiguslehe algus muuta järgmisele päevale?

Tänades

Vastus: Kaire Saarep, Ennetusosakonna juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Lugupeetud pöörduja

Haigusleht väljastatakse haigestumise esimesest päevast alates. Kui töötaja oli samal päeval ka tööl, siis on tööandjal võimalik haiguslehele kirjutada vastav märkus.

Täiendavate küsimuste korral haiguslehe väljastamise kohta saate pöörduda Haigekassa poole e-kirja teel info@haigekassa.ee või telefoni teel 669 6630.