Tööõigus

Küsimus: Öötöö eest ei maksta lisatasu, mida saaksin ette võtta?14.10.2011

Tere,

Töötan turvatöötajana, tööandja ei maksa mingeid lisatasusid ega ka öötöö tasu, mis peaks minu meelest olema 1,5 korda kõrgem. Kuna enamus minu tööajast on 14-tunnised öövahetused, siis oleks õiglane kui ma saan ka kätte selle 1,5 korda kõrgema tasu, aga nii kahjuks pole. Ma saan sama palju kui need turvatöötajad, kes töötavad päevases vahetuses, 2,30 eurot tunnis ja see on kõik mida tööandja maksab. Küsimus on selline, et mida ma saan sellises olukorras teha?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Öötöö eest (kl 22- 06) tuleb maksta 1,25 kordset töötasu. Aluseks on TLS § 45 lg 1.
Esimene samm, mida peaksite tegema, on tööandjalt kirjalikult küsida oma saamata jäänud töötasu. Kui tööandja sellest keeldub, siis oleks mõistlik konsulteerida tööõigust tundva spetsialistiga, et asjaolusid ja tõendeid hinnates otsustada saamata jäänud töötasu nõudmine töövaidluskomisjoni kaudu.
Soovides õigluse võitu:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu