Tööõigus

Küsimus: Kas töölepingu kokkuleppe klausel on jõus ka siis, kui lähen enne lapsehoolduspuhkusele?29.05.2018

Kümneks kuuks sõlmitud tähtajaline tööleping lõpeb. Toimub uue tähtajalise töölepingu sõlmimine ning sisse pannakse lisapunkt, et tasemeõppe lõpetamisel muudetakse tähtajaline leping tähtajatuks töölepinguks.
Kui aga töötajana jään enne tasemeõppe lõpetamist ja seega ka lepingu muutmist lapsehoolduspuhkusele, kas siis õppe lõpetamisel (kokkulepitud ajal) on ikka võimalus saada tähtajatu tööleping (vaatamata sellele, et lõpetamise ajal olen lapsehoolduspuhkusel)?

Vastus: Meelis Pirn, vandeadvokaat, Advokaadibüroo Barrister, http://barrister.ee/

Tähtajalise töölepingu sõlmimise võimalused on üsna piiratud. Seda peavad õigustama töö ajutine iseloom, töömahu ajutine suurenemine, hooajatöö tegemine, ajutiselt äraoleva töötaja asendamine. Ilma seaduses sätestatud mõjuva põhjuseta pole lubatud tähtajalist töölepingut sõlmida.

Tähtajaline tööleping lõpeb selles sätestatud tähtajal ka juhul, kui töötaja on sel ajal haige, rase, puhkusel vms.