Tööõigus

Küsimus: Kes peaks tasuma õpetaja tervisetõendi eest?16.10.2011

Õpetajatel on kohustus käia iga kahe aasta tagant tervisekontrollis ning tööandjale sellesisuline tõend esitada. Paljudel ametikohtadel tasub tervisetõendi eest tööandja, kas ka õpetajatel?
Aitäh!
K

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse § 42 lg 2 alusel rahastab perioodilise tervisekontrolliga seotud kulud tööandja.

Perearstil on vastavalt Ravikindlustuse seaduse § 73 lõige 1 õigus tervisetõendi väljastamise eest võtta mõistlikku tasu tema poolt kehtestatud hinnakirja alusel.
Peaksite oma küsimusega pöörduma Terviseameti kodulehele (http://www.terviseamet.ee/), sealt saate nõu, kes peab tervisekontrolli eest tasuma.

Lugupidamisega

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu