Tööõigus

Küsimus: Kas tööandjal peab täitma tööajaarvestuse tabelit iga kalendripäeva kohta eraldi - märkima igale tööl oldud päevale 8 tundi?13.09.2018

Tere
Kas tööandjal on kohustus täita tööajaarvestuse tabelit iga kalendripäeva kohta eraldi - näiteks märkima igale tööl oldud päevale 8 tundi?
Või piisab sellest, kui tööajaarvestuse tabelis kajastatakse ühes kuus töötatud päevade ja tundide arv kokku.

Vastus: Kaire Saarep, Ennetusosakonna juhataja, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Lugupeetud pöörduja

Tööajaarvestuse tabelis peab olema märgitud iga tööpäeva algus- ja lõpukellaaeg. Sellisel juhul on võimalik järgida, kas igapäevane ja iganädalane puhkeaeg on tagatud. Lisaks on võimalik sellisel juhul näha, kas töötaja on töötanud riigipühal. Tööandjal on kohustus pidada töö-ja puhkeajaarevstust ning ilma korrektse tööajatabelita ei ole see võimalik.

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).