Tööõigus

Küsimus: Kas töötajal on õigus keelduda ületunnitööst?26.10.2011

Tere.
Meil on lepingu järgi 40-tunnine töönädal ja oli suusõnaliselt kokku lepitud ületunni hinne. See asendati ühepoolselt vaba päevaga. Kas töötajal on õigus sellega mitte nõustuda?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Ületunni hinna määrab TLS § 44 lg 7 (1,5 kordne tasu). Sama § 44 lg 6 määrab, et ületunnitöö hüvitatakse võrdses ulatuses vaba ajaga, kui ei ole kokku lepitud rahas hüvitamist.
Kui suudate suulist kokkulepet tõendada, siis on Teil võimalus vaba ajaga mitte nõustuda. Jääb kokkulepe tõendamata, siis peate leppima samas ulatuses vaba ajaga.
Selgust töösuhetes soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu