Tööõigus

Küsimus: Katseaja pikkuse olulisus tähtajalises töölepingus27.10.2011

TLS § 86 reguleerib Poolte töölepingu ülesütlemist 4-kuulise katseaja puhul. Kuidas on töölepingu ülesütlemine näiteks 2-kuulise katseaja puhul? (Tööandja lõpetab töösuhte 2-kuulise katseaja lõpule vahetult eelneva tööpäeva lõpus).

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Sõltumata katseaja pikkusest kehtib 15-päevane etteteatamise aeg. Ette teatada võib ka katseaja viimasel päeval, kuid lõpetada saab töölepingu 15 päeva pärast.
Tööandja peab katseajal töölepingu ülesütlemist põhjendama.
Soovin edu töökoha leidmisel.

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu