Tööõigus

Küsimus: Öövahetus lõpeb puhkuse esimesel päeval, kas ma pean 8 tundi puhkuse ajast töötama?01.11.2011

Tere!
Töötan graafiku alusel ning vahetusi on nii päevaseid kui ka öiseid.
Uue graafiku kätte saamisel ilmnes huvitav asi. Nimelt kui minu puhkus on märgitud algusajaga 21.11, siis 20.11 olen öises vahetuses. See tähendab, et lõpetan oma vahetuse 21.11 kell 08.00 hommikul. Peale puhkuse lõppu olen tööle pandud kohe hommikusse vahetusse, seega ei tule ka sealt puuduolevaid tunde tasa.
Kas nimetatud asi on seaduslik? Juhile sellekohast märkust tehes soovitas mul endal teiste töötajatega vahetus teha.
Selliseid seiku on olnud ka varem teiste töötajatega ning juht teeb endiselt selliseid graafikuid.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie juhtumi puhul olete oma graafikujärgsel esimesel puhkusepäeval olnud faktiliselt tööl normijärgse täistööpäeva (8 t) ja seda ei saa kuidagi lugeda puhkuseks. Tööandja selline käitumine ei ole seaduspärane, sest vastavalt TLS § 69 lg 4 on puhkuse ajakava õigus muuta üksnes poolte kokkuleppel. Nagu ma aru saan, siis sellist kokkulepet ei ole toimunud.
Vastastikku mõistvaid töösuhteid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu