Tööõigus

Küsimus: Kas ainuosanik ja juhatuse liige saab ennast koondada?01.11.2011

Kui OÜ ainuke omanik ja juhatuse liige on oma firmas lepinguliselt tööl ja firmat ähvardab pankrot, kas siis saab ta ise ennast koondada oma lepinguliselt töökohalt ja tal on õigus töötuskindlustushüvitisele, kui töötukassas peale pankrotti ennast arvele võtta?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu seaduse poole pealt ma iseenda koondamises piiranguid ei näe, oluline on töölepingulise, mitte mõne muu võlaõigusliku suhte olemasolu. Samas ei julge ma välistada, et mõni muu seadus arvestab ka omandisuhte olemasolu.
Õnneks vastab siinsamas portaalis pädev töötuskindlustuse spetsialist ja soovitan tema käest töötuskindlustuse saamise võimaluse üle küsida.
Edukat "ellujäämist" soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu