Tööõigus

Küsimus: Kas vallandatud ametiühingu usaldusisik võib jätkata tööandja juures usaldusisikuna?02.11.2011

Tere!
Meie asutuse ametiühingu usaldusisik vallandati. Vallandamine oli ilmselgelt alusetu ja selle ta ka vaidlustab, ent kuidas on tema rolliga ametiühingu usaldusisikuna selles asutuses. Kas on võimalik, et ta jätkab selle tööandja juures usaldusisikuna?
Ette tänades!
K

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töötajate usaldusisikute seaduse § 2 lg 1 määratleb, et usaldusisikuks on "tööandja töötaja". Vallandatud töötaja ei ole enam tööandja töötaja, sest ta ei tööta ju enam seal. Selline on minu tõlgendus, kuid kahjuks puudub mu isiklikus praktikas pretsedent, mis seda 100% kinnitaks, sest nagu küsimusest aru sain, siis töösuhte lõpetamine on vaidlustatud.
Soovides nii õiguse kui õigluse võitu:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu