Tööõigus

Küsimus: Kas 0,5 koormusega töötades peab ületundide eest lisatasu maksma?04.11.2011

Tere!

Töötan poole kohaga ning ületunde on iga kuu metsikult. Minu tööandja ütleb, et poole kohaga olles ei pea ületundide eest 1,5 kordset tasu maksma, vaid tavalise tunnipalga. Kas see on õige või üritab tööandja lihtsalt maksmisest kõrvale hiilida?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
TLS § 44 lg 1 määrab, et ületunnitöö on töö, mida töötaja teeb üle kokkulepitud tööaja. Eeldan, et Teil on töölepingus kirjas kokkulepitud tööaeg - 0,5 kohta?
Sama § 44 lg 7 aga kohustab tööandjat maksma ületunnitöö eest 1,5 kordset töötasu.
Seega ei ole tööandja käitunud Teiega õiguspäraselt.
Tööandjaga häid lahendusi soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu