Tööõigus

Küsimus: Kas selline puhkusepäevade arvestamine on õige?06.11.2011

Kas tööandjal on õigus määrata mulle puhkust teisipäevast-laupäevani 27.dets-31.dets 2011? Firmas on tavaliselt üks kollektiivpuhkus suvel 14 päeva, üks talvel 7 päeva ning üks puhkus töötaja omal valikul kevadel 7 päeva. Nüüd aga määras tööandja puhkuse T-L eelnevalt nimetatud kuupäevadel. Tööandjat kaitseb puhkuseseadus, mis lubab tööandjal keelduda lühemast puhkusest kui 7 päeva, kuid kas siis töötajat ei kaitse miski ja peangi ühe oma puhkusepäeva neile kinkima?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepinguga töötajate kohta puhkuseseadus ei kehti, puhkuse andmine on reguleeritud töölepingu seadusega. TLS § 68 lg 5 määrab, et põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel. Seega kui Te ei ole selle kokkuleppega nõus ja muud kompromissi ei saavuta, siis on Teil õigus kogu oma puhkus korraga välja võtta.
Häid töösuhteid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu