Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja võib meid saata tellimuste vähenemise tõttu palgata puhkusele?06.11.2011

Seoses tellimuste ajutise vähenemisega teatas tööandja, et alates 01.12 saadetakse osa töötajaid palgata puhkusele. Kas tööandja võib nii teha? Või õigemini, mida võib tööandja teha ja millised on meie kui töötajate õigused?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Seda õigust tööandjal ühepoolselt ei ole. Tööandjal on teatud tingimustel õigus töötasu ajutiselt vähendada või seoses töömahu vähenemisega töötajaid koondada.
Ilmselt on Teie tööandja tellimuste vähenemise tõttu sattunud raskesse majanduslikku olukorda ja otsib nüüd võimalusi, kuidas ellu jääda. Kui usute, et raskused on ajutised, siis tasuks ehk töökoha säilitamise nimel oma õiguste tingimusteta nõudmise asemel leida tööandjaga kompromiss, mis vähendaks tööandja kulusid ja tagaks Teile pikas perspektiivis töökoha.
Mõistlikke lahendusi ja töökoha säilimist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu