Tööõigus

Küsimus: Kuidas saab töötaja end nüüd kuid hiljem edasi kaitsta kui töölepingu üleminek oli algusest peale tühine?08.12.2021

Tere!
Ettevõtte üleminekuga läksid üle ka töölepingud. Tööleping öeldi üles. Töötaja vaidlustas asja töövaidluskomisjonis. Ettevõtte ülemineku tehingu tühisus tuvastati ca aasta pärast kohtus. Otus jõustunud. Vaidlus oli kohtumenetluse ajaks töövaidluskomisjonis peatunud. Millised on töötaja õigused end edasi kaista. Tühine tehing on kehtetu algusest peale.

Vastus: Sandra Kuus, Juhtiv nõustamisjurist, Tööinspektsioon, www.ti.ee

Lugupeetud pöörduja

Töövaidluskomisjoni uuendatud menetlus jätkub sealt, kus see pooleli jäi. Kui kohus on tuvastanud ettevõtte ülemineku tühisuse, saab töötaja esitada oma nõuded endise tööandja vastu (üleandja).

Vastus on antud olemasolevate andmete põhjal. Kui Teil tekib täiendavaid küsimusi, siis võite kirjutada Tööinspektsiooni juristi e-posti aadressile jurist@ti.ee või helistada infotelefonil 640 6000 (E-R 9.00-16.30).