Tööõigus

Küsimus: Kas tööandjal on õigus nõuda töötajalt haiguslehel oldud tundide tagasi tegemist?16.11.2011

Töötaja töötab summeeritud tööaja alusel ja arvestus käib kvartali kaupa. Töötaja oli haiguslehel ja seega jäid töötajal kuu norm töötunnid täitmata. Tööandja nõuab, et töötaja peab need tunnid tagasi tegema enne arvestusperioodi lõppu. Loogiliselt võttes ei saa töötaja siis järgmisel kuul ühtegi vaba päeva ja isegi sel juhul ei saa kõik tunnid tagasi tehtud. Siit ka küsimus, kas tööandjal on õigus nõuda haiguslehel oldud tundide tagasi tegemist?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Ilmselgelt on tegemist alusetu nõudega tööandja poolt. Kuu tööaja norm väheneb iga haiguspäeva eest 8 tunni võrra. Juhul, kui töötaja teeks oma tunnid nö "tagasi", siis oleks tegemist ületundidega, mis tuleks tasuda 1,5 kordselt.
Tööandjale seadusetundmist ja arvutamisoskust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu