Tööõigus

Küsimus: Millised avaldused ja kellele pean dekreeti jäädes esitama?29.11.2011

Tere,

Sooviks teada, kuhu pean avalduse tegema, et dekreeti jäädes dekreedirahad saada? Kas tööandjale, või käib see läbi haigekassa?
Võtsin välja 28 päeva puhkust enne dekreeti jäämist, tegin tööandjale puhkuseavalduse, kas on veel pabereid, mida esitama pean? Ja mis paberimajandus mind ees veel ootab? (Jään dekreeti 18. jaanuaril, puhkusele enne seda 17. detsembril, sünnituse tähtaeg on 27-28 märts.)

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Dekreeti jäämise korral ei ole vaja teha mingit avaldust. Arst annab Teile töövõimetuslehe. Mõistlik oleks tööandjat eelnevalt informeerida.
Ilusat lapseooteaega soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu