Tööõigus

Küsimus: Kui haigestun vahetult enne töölepingu tähtaja lõppu, kas siis tähtaeg nihkub edasi?29.11.2011

Kui mul on tähtajaline tööleping ja näiteks nädal enne selle lõppu jään raskelt haigeks (õnnetus, trauma, mitmenädalane raske haigus), siis kas töölepingu lõpp nihkub selle võrra edasi? 4-9 päeva haigusrahad peaks ju tasuma tööandja, kui tööleping lõpeb enne haiguslehe lõppu, mis siis edasi saab?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu lõpetamine oli Teil kokku lepitud enne haigestumist ja need kaks asja ei ole omavahel seotud. Tööandja maksab ettenähtud korras haigushüvitist töölepingu kokkulepitud lõppemiseni.
Juhul, kui tööandja mingil põhjusel otsustab Teie töölepingut pikendada kuni haiguse lõpuni, siis saate ka haigushüvitist kuni lõpuni.
Tervist ja püsivat tööd soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.-metiabi.eu