Tööõigus

Küsimus: Kui rasedana ei saa tööd teha, kas siis haiguslehel olles võib koolis käimise tõttu minuga töölepingu lõpetada?29.11.2011

Tere

Olen haiguslehel seoses rasedusega ning täpsemalt seetõttu, et töö iseloom on selline, kus ei ole võimalik rasedana tööl käia ning ettevõttel ei ole ka muud tööd pakkuda.
Kuna käin koolis, siis kas on mõni seadus, mis mul keelab seda teha? Tööandja sõnul on tal õigus minuga lõpetada tööleping kui haiguslehel olles kooli lähen. Õpin sessiooniõppes.

Vastust oodates

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Mulle meeldib uskuda, et tööandja käitub niimoodi teadmatusest, mitte pahatahtlikult. Kui tööandjal ei ole Teie terviseseisundile vastavat tööd pakkuda, siis on Teil õigus töövõimetuslehe alusel koju jääda. See ei tähenda, et peaksite kodus voodirežiimil olema. Ravirežiimi määrab arst, kes võib otsustada töövõimetuslehe tühistamise ravirežiimi rikkumise korral. Kui arst koolis käimist ei välista, siis ei ole probleemi.
Ilusat lapseoote aega soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu