Tööõigus

Küsimus: Kas töötasu võib kanda ka teise inimese kontole?29.11.2011

Kas maksuametil on sellest midagi kui kantakse töötaja töötasu mitte isiklikule arveldusarvenumbrile vaid näiteks vanema arveldusarvele? Kui töötasu on hilinenud juba 10 päeva, kas on õigus nõuda viivist? Kas tööandjal on õigus töötasu vähendada või vähem maksta, kuna tööandja ei saa näiteks peatöövõtjalt raha kätte?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
1. Maksuametit huvitab, et töötasu pealt oleks makstud kõik ettenähtud maksud, mitte see, kelle arvele väljateenitud raha kantakse.
2. Viivist saab nõuda vastavalt Võlaõigusseadusele.
3. Teie töötasu on kokku lepitud Teie ja tööandja vahel ning tööandja suhted peatöövõtjaga ei oma siin mingit rolli. Inimlikult võib muidugi olla arusaadav, et kui peatöövõtja rikub oma kohustusi Teie tööandja suhtes, võivad viimasel tekkida makseraskused.
Raskete aegade üle elamist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu