Tööõigus

Küsimus: Kui pedagoogi koormus on väiksem, kas palka peaks saama täiskoormuse eest?01.12.2011

Töötan ühes maakoolis vanemõpetajana, juba teist aastat ei saa täis normkoormust, 22 tundi, töötan koormusega 18 tundi nädalas. Töölepinguga olen tööle võetud täiskohaga ehk vanemõpetaja palgaga. Nüüd küsimus - kas peaksin palka saama täiskoha eest või 18 tunni eest?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tööandjal on kohustus anda töötajale kokkulepitud tööd. Juhul, kui tööd ei ole anda töötajast mitteoleneval põhjusel, peab tööandja selle aja eest maksma töötajale keskmist töötasu.
Tööandja poole pealt oleks mõistlik teha Teile ettepanek töölepingu tingimuste (töökoormuse) muutmiseks. Töölepingu tingimusi saab aga muuta üksnes poolte kokkuleppel.
Soovides, et Teile tööd ikka jätkuks:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu.eu
www.metiaabi.eu