Tööõigus

Küsimus: Olen töötanud mõne kuu, kas on õigus õppepuhkusele?01.12.2011

Tere,

Õpin täiskoormusega päevases õppes ning olen töötanud ettevõttes alates käesoleva aasta oktoobrist. Jaanuaris algab ülikoolis eksamisessioon ning soovin selleks ajaks võtta õppepuhkuse. TäKS'is on sätestatud, et "tasemekoolitusega ja tööalase koolitusega seotud õppepuhkuse ajal makstakse töötajale ja avalikule teenistujale keskmist töötasu 20 kalendripäeva eest."
Samas ei loe ma seadusest välja, kas pean õppepuhkuse võtmise ajaks ning keskmise töötasu saamiseks ka mingi aja töötanud olema? Seega, kui olen oktoobrist alates töötanud, kas keskmine töötasu arvestatakse siis töötatud 3 kuu järgi?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Õppepuhkuse kasutamine ja tööstaaž tööandja juures ei ole omavahel seotud - õppepuhkust on õigus kohe saada.
Keskmist töötasu arvutatakse Teie puhul vastavalt töötatud ajale.
Soovides edukaid õpinguid, leides samal ajal tasakaal oma aja jagamisel töö ja kooli vahel:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu